Get Adobe Flash player

איתור נזילות בקירות גבס

נזילה היא יציאה של מים מהצנרת הביתית שלא כשורה. נזילה עלולה להוות סכנה בריאותית, אסתטית וגם כספית לבעל הבית וצריך לפתור אותה מידית. איתור נזילות בקירות גבס, קירות בטון, באמבטיה או בשירותים הן הכרחיות וניתן לזהות בעיה גם בצורה ביתית ללא קריאה לבעל מקצוע.


כיצד נוצרות נזילות?

·נזילות של מים עלולות לקרות במבנים ישנים בגלל תשתית לקויה שנבנתה כך בגלל מודלים ישנים של הנדסה או שנשחקו עם השנים. הזמן עושה את שלו ומה שהיה טוב לפני 30 או 40 שנה היום כבר לא יכול לתפקד כראוי. אך גם במבנים חדשים ישנם בעיות של נזילות ואיתור נזילות הוא הכרחי להתחלת תהליך פתרון הבעיה.


·איטום הוא השלב שאמור להגן על הבית מפני נזילות. נזילות יכולות לקרות בקירות ביתנו גם מחדירת גשם שנוחת לנו על הגג. הטיח שנמרח מספר פעמים בכמה שכבות על הקירות אמור לסייע לבעיה אך בנזילות גדולות גם הוא יהיה חסר אונים אל מול המים שלא יפסיקו להטריד אותו.


·נזילות יכולות להתרחש בגלל פגיעה פיזית בצינורות למשל בקדיחה לא נכונה, במכות פטיש או בנזקים מאסונות טבע כמו רעידת אדמה. כל פגיעה ישירה בצינור או זעזוע כולל שיפגע בבית עלול לפוצץ צינור אחד, ומספיק אפילו חור קטנטן כדי שהמים יתחילו לצאת ולהיאגר עד כדי שנשים לב אליהם והם יתחילו להוות את הסכנות.


·צנרת שהותקנה בצורה חובבנית ולא מקצועית עלולה לגרום לבעיות רבות בהמשך ולנזילות בלתי נפסקות. לכן להתקנת התשתית הכללית בבית והצנרת במיוחד צריך להקדיש זמן רב ולפעול רק עם בעלי מקצוע מומחים ואמינים.


כיצד נאתר את הנזילות בקיר גבס או באמבטיה?

נזילות קל מאוד לאתר כאשר הן נמצאות במקומות שאנו עוברים בהם יומיום כמו קירות בסלון, שירותים או מקלחת. כשמדובר בקירות גבס הדרך לזהות קלה הרבה יותר. קירות גבס רגישים הרבה יותר למים מאשר קירות מבטון ולצערנו גם הנזק שלהם גדול יותר. כאשר אתם מבחנים בקיר גבס רטוב או שהוא מעלה ריח מוזר של רטיבות, כדאי לקרוא למקצוען שיבדוק את הצנרת שמאחוריו או שבתוכו כדי למנוע מהבעיה לגדול.


מהן הסכנות שיכולות לגרום נזילות בצנרת המים?

· צנרת מים שקיימים בה חורים עלולה לגרום להצטברות רבה של מים בין הקירות, על הגג, באמבטיה או בקירות גבס. עקב הצטברות המים עלולים להתקיים מפגעים תברואתיים כמו יתושים וחרקים שמגיעים אל האזורים הלחים והרטובים ועובש רב על הקירות.

 

· פגיעה בקירות עצמם ובעמידותם קורת ברגע שלא מטפלים בנזילה בשלב מוקדם. לכן איתור נזילות הוא כה חשוב: צריך לעצור אותן בשלב ומקדם, אם לא הנזילות יגרמו להרס ונזק גדולים בהרבה. כשמדובר בקירות גבס הבעיה חמורה יותר שכן גבס הוא חומר חלש שמים פוגעים בו ומשנים את צורתו ובעקבות נזילה ייתכן ונצטרך להחליף קירות גבס שלמים.


· בנוסף לפגיעה התברואתית והמבנית, ישנה פגיעה גם באסתטיקה. קירות רטובים יוצרים מראה כהה ומכוער שפוגע בעיצוב הבית כולו. בנוסף, אף אחד לא אוהב שלוליות או הצטברויות של מים בבית, בקירות או באמבטיה ולכן חובה לטפל בבעיה בדחיפות ללא התמהמהות מיותרת. קריאה לבעל מקצוע ושמיעת חוות דעת יבהירו את הנושא מאוד ותינתן אפשרות לפתרון הבעיה.


· אם עד עכשיו לא השתכנעתם שאיתור נזילות והטיפול בהם דחופים ברמה המידית, תדעו שכל שניה שחולפת הנזק הגדול שקורה יגדיל את החור בכיס שייווצר לכם בגלל הנזילה. לא רק שהמים שמתבזבזים הם שלכם והם עולים כסף, גם הקירות והרכוש ייפגעו עוד ועוד מה שיגרור הוצאות גדולות יותר, וכמובן המחיר שתצטרכו לשלם לאינסטלטור. גם חור קטן בצינור עלול לעלות מחיר לא קטן, תלוי במיקום הצינור והיכולת לסתום אותו או להחליף אותו וככל שהבעיה תגדל כך המחיר לטיפול.

שם:
טלפון:
דוא''ל:
 

ראשי 
מבצעים   
המלצות   
קצת עלינו  
גלריה 
צור קשר

מאמרים

המבצעים החמים שלנו 
עיצובים לבית 
קירות גבס
קבלן שיפוצים
אזורי פעילותתקרת גבס 
קיר גבס 
מחיר גבס
מחיצות גבס
לוח גבס
בניית גבס
גבס טלוויזיה 
גבס לפלזמה
תאורת גבס
ספריות גבס 

עיצוב גבס
עיצובים לבית
עיצוב סלון
עיצובי גבס
עיצוב בתים
עיצוב דירה
עיצוב קיר

נישות גבס
נישת גבס
עיצוב נישות גבס

האתר הינו אתר פרסומי המאגד בתוכו בעלי מקצוע מהתחום. האתר ובעליו אינם קשורים לבעלי המקצוע. אין בעלי האתר ומחברי התכנים השונים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות עבודתם של בעלי המקצוע או שימוש במידע המופיע באתר. האתר שייך לחברת גמול ראשונים בע"מ
© כל הזכויות שמורות. בכפוף לתקנון    |   עיצוב אתרים: סטודיו פאולה

סטודיו פאולה - עיצוב והקמת אתרי אינטרנט